Wakacje na morzu

wakacje na morzuPrzychodzi czas, że zasiadamy całą rodziną czy też w gronie przyjaciół i zaczynamy przy kominku oglądać zdjęcia z ostatnich wakacji. Wspomina się wówczas wszystkie przygody, jakie się przeżyło. Jest to też dobry czas, by zastanowić się, gdzie tym razem można się wybrać. Niektórzy już się znudzili wyjazdami na riwierę francuską czy hiszpańską. Nie bawią ich również wyjazdy do państw afrykańskich. Może więc mała odmiana i wakacje spędzić całkowicie na morzu? Jest to przecież bardzo proste, wystarczy wypożyczalnia jachtów i można przeżyć przygodę swojego życia. W obecnych czasami możemy nawet wynająć jacht w Internecie. Ostatnio popularną stroną oferującą tego typu usługi jest witryna . Jednak pozostaje pytanie: jak wynająć jacht, by nie przepłacić?

Co się składa na koszt czarteru jachtu?

Trzeba sobie powiedzieć, że koszt czarteru jachtu to sprawa bardzo indywidualna. Jest to składowa kilku, a czasem nawet kilkunastu części, na które się składa na przykład czas czarteru, jakość jachtu, czy też miejsce, w które się właśnie wybieramy. Ale od początku.

Czas czarteru – oczywiście im jest dłuższy tym więcej zapłacimy za czarter. Jednak niejedna wypożyczalnia jachtów, stosuje promocje, w których dłuższe czartery się bardziej opłacają niż wynajem jachtu na kilka dni.

Rodzaj jachtu – jest to ważna sprawa przy wynajmowaniu jachtu – zależy on od tego jaki rodzaj żeglowania preferujemy. Jeśli lubi się szybko przemieszczać z miejsca na miejsce, nie potrzeba nam dużych wygód i najważniejsze – posiadamy pewne umiejętności żeglowania wówczas można się zdecydować na jacht sportowy. Inaczej jest jeśli nie ma się żadnego doświadczenia w żeglowaniu, a naszym celem jest wypoczynek w miarę komfortowych warunkach – wówczas będzie nas interesować jacht hotelowy. Nie można się jednak łudzić, że jacht taki będzie tani, jest to zabawa dla osób z ponadprzeciętnymi portfelami. Jest jednak możliwość wynajmu jachtu turystycznego, gdzie nie będzie może takich wygód jak na jachcie hotelowym, ale zabawa również będzie przednia.

Wyposażenie jachtu – jest to kolejna rzecz, która niewątpliwie ma wpływ na cenę czarteru. Nie ma co ukrywać, że nawet za podobnie wyglądające jachty u różnych firm zajmujących się wynajmem jachtów, zapłaci się inaczej. Wszystko zależy od wyposażenia jachtów – im bardziej komfortowy i bezpieczny tym więcej można zapłacić.

Czas, w którym chce się wypłynąć – to również ważny element kosztów wakacji pod żaglami. Wiadomo – najwięcej zapłaci się za wakacje w sezonie, gdzie większość jachtów znajdzie swoich amatorów, więc firmy mogą podnieść nieco swoje ceny. Przed sezonem, jeśli się ktoś zdecyduje może zapłacić mniej nawet o kilkadziesiąt procent, ale nie należy liczyć na całkowitą darmochę.

Umiejętności żeglarskie załogi. Jeśli się ktoś wybiera z doświadczoną załogą i posiada odpowiedni patent umożliwiający prowadzenie jachtu na danych wodach, wówczas wynajęcie załogi nie wchodzi raczej w grę, ale jeśli chce się płynąć pierwszy raz lub też umiejętności nie są duże, to konieczne będzie wynajęcie jachtu wraz z załogą. Ma to niestety również spory udział w cenie czarteru jachtu. Warto jednak zadbać o to, by na pokładzie był przedstawiciel firmy wynajmującej jachty.

Gdzie najlepiej się udać na rejs?

Jeśli jest to nasz pierwszy rejs, warto się zastanowić czy jest się gotowym na długie wczasy pod żaglami. Pogoda na morzu jest bowiem często bardzo kapryśna i nawet kiedy wypływa się w rejs w okresie, gdy powinna być klarowna pogoda, to może się zdarzyć okres załamania pogody, a każdy reaguje inaczej na takie rzeczy. Wiele osób na pierwszy swój rejs wybiera się do Chorwacji, preferując wspaniałe niebieskie morze, cudowne wybrzeże i równie wspaniałą pogodę. Jednak nie należy zapominać, że również w naszym kraju są miejsca, gdzie można się świetnie bawić pod żaglami. Mazury i wybrzeże Bałtyku są miejscami, które przyciągają wielu amatorów żeglowania i również tam można wyczarterować jacht i cieszyć się zabawą w towarzystwie swoich przyjaciół lub rodziny. Wszystko zależy od preferencji. Jedno jest niewątpliwie pewne – nie zależnie od miejsca, w które się będzie chciało wybrać – wakacje na jachcie mogą dostarczyć niezapomnianych pozytywnych wrażeń, które sprawią, że będzie początek naszej przygody z żaglami.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz