Podatki

Jest jedna rzecz, której każdy może być absolutnie pewien niezależnie od tego gdzie mieszka. Są to oczywiście podatki. Jednak nie każdy płaci podatki w dokładnie takiej samej wysokości, nie przy każdym rodzaju działalności też konieczna jest zapłata takowych podatków.

Cześć podmiotów gospodarczych może być w ramach wspierania przedsiębiorczości i aktywnej walki z bezrobociem po prostu zwolniona przez pewien czas z konieczności odprowadzania podatków w ogóle, lub też zwolnienia obejmować mogą tylko część obciążeń.

Obciążenie pensji

Jeśli przychód jest niewielki i jest to tylko nasze dodatkowe zajęcie takie jak na przykład korepetycje¸ to oczywiście zachodzi tutaj konieczność, aby taki dochód ujawić, ale nie zawsze będzie on mógł być opodatkowany. Jeśli natomiast chodzi o zwyczajne obciążenia pensji, to oczywiste są one pobierane jeszcze zanim w ogóle pensja zostanie pracownikowi wypłacona, ale w późniejszym czasie można oczywiście uzyskać zwrot z nadpłaconego przez siebie podatku. Opodatkowana jest także i sprzedaż. Tak więc autogiełda na której sprzedawane są samochody, także ma pewne obciążenia. W przypadku samochodów, konieczne jest oczywiście odprowadzenie podatku VAT, no chyba, że dla kogoś sprzedaż aut jest normalną działalnością gospodarczą, wtedy konieczne jest odprowadzenie jeszcze innych podatków, które dokładnie regulować może prawo handlowe, do którego firmy handlowe muszą się koniecznie stosować.

Wyposażenie domu

Podobne podatki płaci się też jeśli kupuje się wszelkiego rodzaju inne produkty takie jak chociażby wyposażenie domu. Dosyć spore podatki dochodowe odprowadzają oczywiście też i firmy takie jak kluby, ale w ostatnim czasie pojawiły się w prawie dosyć poważne zmiany, dzięki którym opodatkowaniem objęte zostały także i inne zawody, takie jak na przykład firmy prawnicze, ale też i lekarze. Można mieć tutaj poczucie sprawiedliwości, iż te grupy zawodowe także odprowadzać będą podatki, ale jest to tylko pozorne poczucie sprawiedliwości, ponieważ tak jak wszędzie tak naprawdę kosztami takich podatków obciąża się samych klientów, którzy z takowych usług korzystają.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz