Poszukiwanie pracowników

Pomimo panującego w kraju bezrobocia wielu pracodawców paradoksalnie narzeka na to, że nie może znaleźć odpowiednich pracowników. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wysoce wykwalifikowaną kadrę pracowników. Nie rzadko już hotele czy też branża taka jak produkcja może narzekać na braki pracowników właśnie.

Niekiedy może być to podyktowane złym zlokalizowaniem konkretnego zakładu produkcyjnego, a czasem i innymi względami, chociażby finansowymi. Większy problem mają jednak firmy energetyczne, w których o wykwalifikowanych pracowników jest bardzo trudno.

Rozwiązanie problemu

Można problem ten rozwiązać na kilka różnorodnych sposobów. Jednym z nich jest oczywiście możliwość samodzielnego przeszkolenia przez konkretną firmę pracowników, którzy potem będą pracować na rzecz danego zakładu. Jest to dosyć często stosowane, ale taka budowa kadry trwać może trochę długo, tak więc nie każda firma jest sobie w stanie na to pozwolić. W przypadku niektórych stanowisk też nie ma innej możliwości jak zatrudnienie wykwalifikowanego fachowca. Może być to zdolna osoba, która ma talent jeśli chodzi o projektowanie reklam czy też i oczywiście wysoce wyspecjalizowany fachowiec, o którego może być po prostu w wielu przypadkach trudno. W poszukiwaniach takich właśnie fachowców pomagają bardzo wydatnie tak zwani headhunterzy, którzy niejednokrotnie mogą też starać się pozyskiwać pracowników z wielu innych firm.

Łowcy głów

Takie przejście pracownika może być jednak dosyć trudne, tak więc łowcy głów musza mieć też możliwości aby owego pracownika do zmiany miejsca pracy namówić. Nie zawsze sama obietnica podwyżki może się okazać w pełni wystarczająca. Uzależnione jest to jeszcze oczywiście w dużej mierze od branży, w której poszukuje się konkretnych pracowników. W branżach takich jak na przykład rybołówstwo czy też nowoczesne technologie bardzo ciężko jest pozyskać doświadczonego i w pełni wykwalifikowanego pracownika . Im trudniej jest w danej branży o fachowców, tym oczywiście pracownicy tacy mogą liczyć na zdecydowanie wyższe zarobki. Sami łowcy głów jeśli pozyskają takiego fachowca mogą uzyskać wysokie prowizje, nie rzadko uzależnione od wysokości pensji, która będzie takiemu pozyskanemu pracownikowi wypłacana.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz