Ruszaj się, ale z głową!

Ruszaj się, ale z głową!Wraz z modą na zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie, nadeszła moda na uprawianie różnego typu sportów. I chociaż niektórzy wyśmiewają ten trend, to jednak ma on zbawienny wpływ na nasze społeczeństwo, które większość czasu spędza w pracy lub na kanapie.

Ruch jest zbawienny dla naszego organizmu, zapobiega wielu schorzeniom i utrzymuje nas na dłużej w dobrej formie. Warto więc dać się porwać nowej modzie i zacząć się ruszać! Przeróżnych dziedzin sportowych i zajęć jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Może to być rower, bieganie, siłownia, joga, crossfit, basen, pilates, sztuki walki… Jakąkolwiek aktywność fizyczną wybierzemy, na pewno wyjdzie nam na zdrowie. Pamiętajmy jednak, że oprócz rodzaju aktywności, powinniśmy też wybrać odpowiedni ubiór.

Stary dres

Wiele osób lekceważy ten temat, twierdząc, że ćwiczyć można w starym dresie i zwykłych trampkach. Rzeczywiście, w niektórych dyscyplinach nie ma to większego znaczenia, jednak w wielu będziemy potrzebować odpowiednich akcesoriów. Podstawą są na pewno odpowiednie buty sportowe. Odpowiednio dobrane do rodzaju sportu będą chroniły nasze stopy i stawy, a także ułatwiały poprawne wykonywanie ćwiczeń. Zupełnie inaczej jest zaprojektowane obuwie do biegania, niż np. do wspinaczki, trekkingu czy koszykówki. Dobrze jest o tym wiedzieć, bo właściwe buty pomogą nam zapobiegać zbędnym kontuzjom i frustracji, pozwalając maksymalnie wykorzystać dobroczynny wpływ ruchu i czerpać z niego przyjemność.

Odzież sportowa

Odzież sportowa również jest bardzo istotna i nie chodzi tylko o to, żeby była modna (chociaż może to stanowić dodatkowy miły aspekt). Powinna być adekwatna do temperatury i warunków, do naszej płci i typu sportu. W niektórych przypadkach polecane będą luźne dresy, a w innych przylegające do ciała legginsy. Biustonosze sportowe, spodenki na rower, skafandry, rękawice bokserskie i setki innych produktów zostały stworzone po to, żeby maksymalnie zwiększyć nasz komfort i wygodę podczas różnych ćwiczeń, a tym samym zwiększyć ich efektywność.

Zanim więc zabierzemy się za ćwiczenie, warto sprawdzić, czy posiadane przez nas ubrania sprawdzą się w wybranej dziedzinie.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz