W co ubrać się podczas biegania zimą?

W co ubrać się podczas biegania zimą?Dziś każdy biega. W drodze do pracy, przed pracą, późno wieczorem. Czas nie odgrywa tu istotnej roli, ważny jest sam fakt. Jednak chcąc, aby przyniosło ono naprawdę pozytywny skutki naszemu zdrowiu, należy odpowiednio się wyposażyć i w pełni zaangażować.

Bieganie zimą a ubiór zewnętrzny

Latem wystarczy założyć krótkie spodenki i krótki top, a do tego wygodne buty i kłopot z głowy. Jednak zimą taki strój będzie prostą drogą do stania w naprawdę długiej kolejce do lekarza rodzinnego. W końcu trzeba brać pod uwagę pogodę, która jest w tym czasie zbyt niska, aby móc pozwolić sobie na tak roznegliżowany strój. Bardzo złym pomysłem będzie również zbyt ciepły ubiór do biegania. Wszelkie kurtki, płaszcze, kożuchy, czy nawet poncho odpadają, gdyż doprowadzają do przegrzania organizmu, a przy tym ograniczają swobodę ruchu. Najlepszym rozwiązaniem będą bluzy z kapturem, którą przy okazji będzie można zapiąć pod samą szyję. Ważne jest, aby chronić gardło, które narażone jest na przeziębienia. Materiał bluzy powinien wchłaniać pot i oddychać, ale jednak być grubszy niż zwykłej bluzy.

Jakie spodnie na zimę będą najlepsze do biegania?

Na rynku jest wiele spodni sportowych, jednak nie każde nadają się do noszenia zimą. Najlepiej, aby spełniły one określone warunki. Przede wszystkim powinny być wykonane ze specjalnego materiału, który zapewnia ciepło, ale przy tym jest lekki i oddycha. Dobrym rozwiązaniem mogą być również ściągacze na nogawkach, gdyż sprawiają, one, że zimno nie dociera do skóry. Tutaj przykładem odzieży, która spełnia te kryteria jest Nike Tech Fleece: https://sneakershop.pl/pol_m_KOLEKCJE_NIKE-SPORTSWEAR_ODZIEZ-7879.html

Wyprofilowana podeszwa to podstawa

Każdy biegacz, nawet amator wie, że do biegania potrzebne są specjalne buty. Najważniejszych ich elementem jest przede wszystkim podeszwa, która powinna być lekka i wyprofilowana do stopy. Dzięki temu łatwiej będzie uniknąć kontuzji, na którą tak bardzo narażeni są początkujący biegacze. Buty zimą powinny mieć też bardzo dobrą przyczepność, aby w razie śliskiej nawierzchni nie doprowadziły do upadku.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz