Pompa ciepła powietrze woda – źródła zainteresowania

Pompa ciepła powietrze woda - źródła zainteresowaniaGdy słyszymy o pompach ciepła, zwykle zwracamy uwagę na to, że mówi się o nich jednym tchem. Nietrudno w związku z tym wywnioskować, że mamy do czynienia z monolitem. Okazuje się jednak, że takie rozumowanie ma wady, w rzeczywistości bowiem istnieje przynajmniej kilka podziałów pomp ciepła, z istnienia których warto sobie zdawać sprawę chcąc zapewnić sobie szansę na zakup produktu naprawdę wartościowego.

Jednym z najciekawszych przykładów pompy ciepła, która ma szansę sprawdzić się w specyficznych warunkach typowych dla naszego kraju jest pompa ciepła powietrze woda. Co zatem warto o niej wiedzieć?

Instalacja wodna

Gdy zastanawiamy się nad jej zastosowaniem, najczęściej myślimy o niej jako o rozwiązaniu skierowanym do tych osób i firm, które myślą o tradycyjnej, wodnej instalacji grzewczej, chcą korzystać z możliwości stwarzanych przez pompę ciepła, a jednocześnie nie mogą pozwolić sobie na dolne źródło wyposażone w gruntowy wymiennik glikolowy. Jeśli punktem odniesienia jest pojedyncza pompa ciepła, nie można nie zgodzić się z tym, że powietrze jest tym jego źródłem, dla którego charakterystyczna jest nieskończona wydajność, a do tego jego zaletą jest dostępność. Jeśli zatem interesują nas pompy ciepła powietrze woda, dobrą wiadomością jest już choćby to, że mogą one pojawić się nawet w mieszkaniu – na ścianie zewnętrznej bloku.

Funkcja dolnego źródła ciepła

Największą zaletą tego typu rozwiązań wydaje się przede wszystkim dostępność powietrza pełniącego funkcję dolnego źródła ciepła. Nie bez znaczenia jest i to, że trudno o obiekt, w którym wspomniany rodzaj pompy ciepła nie mógłby zostać zainstalowany. W zdecydowanej większości przypadków pompa ciepła powietrze woda nie wymaga też żadnej dodatkowej instalacji, która miałaby pomóc w doprowadzeniu powietrza z zewnątrz. Jednocześnie mamy do czynienia z rozwiązaniem relatywnie tanim, nie można bowiem zapominać o tym, że nie posiada ona dość kosztownego gruntowego wymiennika ciepła. Wiele osób doceni i to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które nie zajmuje miejsca wewnątrz budynku mieszkalnego.

Więcej na: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-powietrzewoda-do-co-cwu-chlodzenia/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz