Popularne fundusze inwestycyjne

Popularne fundusze inwestycyjneKażdy powinien sam myśleć o swojej stabilizacji finansowej i o tym, aby rodzina posiadała zawsze środki do życia. Warto również pomyśleć przy tym o przyszłości ekonomicznej swojej i swoich dzieci. Wiele osób zapomina o tym, dopóki pracują i otrzymują co miesiąc wynagrodzenie w określonej wysokości. Później, po latach okazuje się, że ich przewidywana emerytura jest znacznie niższa, niż planowana. W takiej sytuacji niewiele da się już zrobić. Najlepszym krokiem jest bowiem rozpoczęcie oszczędzania jeszcze na wiele lat przed planowanym odejściem na emeryturę.

Kiedy zacząć myśleć o emeryturze?

Oczywiście, młodzi ludzie mają wiele innych wydatków i priorytetów w swoim życiu. Często nie myślą w ogóle o przyszłości odległej i żyją dniem codziennym. Warto jednak zdecydować się na drobne oszczędności, po ukończeniu trzydziestego roku życia. Do przejścia na planowaną emeryturę pozostaje jeszcze bowiem ponad trzydzieści kolejnych lat. W tym czasie można więc zgromadzić całkiem sporą sumę, z której będzie można później z powodzeniem korzystać i cieszyć się życiem. Takie pieniądze będą również stanowiły dobre wsparcie dla dzieci, które będą wówczas wkraczały w dorosłość.

Skuteczne i bezpieczne oszczędzanie

W jaki sposób można skutecznie i bezpiecznie oszczędzać? Przede wszystkim, warto jest zwrócić uwagę na najlepsze fundusze inwestycyjne. Razem z nimi można bowiem bardzo szybko mnożyć oszczędności i dorobić się sporej sumy. Najlepiej jest śledzić na bieżąco notowania funduszy i wybrać najlepszy fundusz inwestycyjny, który inwestuje jedynie w bezpieczne instrumenty finansowe. Jest to wspaniały krok, jeżeli posiada się już jakieś środki. Nie warto ich na pewno trzymać na lokacie długoterminowej, ponieważ zyski z takich lokat są śmiesznie niskie, a najwięcej korzyści czerpią z nich banki.

Poleca się również otwarcie własnego IKZE, na którym można gromadzić pieniądze na emeryturę alternatywną od tej z ZUS i OFE. Na takie indywidualne konto trzeba co miesiąc wpłacać niewielką sumę pieniędzy. Ważne jest, aby robić to zawsze systematycznie. Lepiej jest wpłacać mniej, ale sukcesywnie i gromadzić przez lata całkiem sporą sumę. Po trzydziestu latach takiego oszczędzania z dobrym IKE, można później z powodzeniem prowadzić przyjemne i beztroskie życie na emeryturze i jednocześnie wspierać swoich bliskich. Coraz więcej osób nie ufa w państwowe emerytury i decyduje się właśnie na samodzielne odkładanie środków. Tacy świadomi obywatele nie będą musieli się martwić tym, czy wystarczy im pieniędzy przelewanych co miesiąc na ich rachunek bankowy, ponieważ będą zabezpieczeni.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz