Własny biznes – zakład krawiecki

Wydawać by się mogło, że obecnie nie ma zapotrzebowania na usługi krawieckie. Nic jednak bardziej mylnego. Przybywa osób, które są zainteresowane szyciem ubrań na miarę, jak również różnego rodzaju przeróbkami odzieży.

Osoby, które poznały tajniki kroju i szycia mogą więc pomyśleć o otworzeniu małego zakładu świadczącego usługi krawieckie.

Oferowane usługi

Pierwszym krokiem, który nas czeka to określenie profilu swojej działalności. Zakres oferowanych przez nas usług może bowiem obejmować jedynie szycie ubrań na miarę lub wyłącznie wykonywanie przeróbek. Możemy też połączyć wykonywanie obu rodzajów tych usług. Na pewno większe szanse na dużą grupę klientów ma zakład, który będzie oferował oba rodzaje usług. Po ustaleniu profilu swojej działalności możemy przystąpić do zakupu niezbędnego wyposażenia. Bez względu na to, czy będziemy tylko skracać spódnice, spodnie lub sukienki, czy też zajmiemy się także szyciem odzieży nie poradzimy sobie bez maszyny do szycia. Wybór maszyn do szycia jest bardzo duży, ale na początek wystarczy nam prosta maszyna z małą ilością dodatkowych funkcji. W bardziej zaawansowaną maszynę będziemy mogli zainwestować później.

Zakład krawiecki

Własny biznes – zakład krawieckiTrudno sobie wyobrazić zakład krawiecki, w którym nie ma stołu. Wielkość stołu, który musimy kupić zależy od profilu, który wybraliśmy. W zakładzie, w którym będą szyte ubrania na miarę niezbędny jest duży stół. Ale jeśli zdecydowaliśmy się zająć tylko przeróbkami odzieży, stół średniej wielkości wystarczy. Deska do prasowania oraz żelazko na parę to kolejne niezbędne sprzęty w zakładzie krawieckim i to niezależnie od jego profilu. Ale już manekiny przydadzą się nam tylko wtedy, kiedy będziemy szyć ubrania. W tym przypadku niezbędne będzie przygotowanie również miejsca do przechowywania tkanin. Konieczny będzie zakup przynajmniej otwartych półek. Nie zapomnijmy o reklamie swojego zakładu. Nad wejściem umieśćmy interesujący, przyciągający wzrok szyld. W początkowym okresie działalności na pewno nie będzie nas stać na intensywną reklamę. Postawmy więc na ulotki.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz