Jak sprawdzić organizatora wyjazdu na obóz?

Jeśli twoje dziecko jeździ na obozy zimowe lub kolonie, to warto wiedzieć, w jaki sposób możemy szybko sprawdzić, czy organizator obozu jest osobą wiarygodną, czy też nie.

 Organizatora można sprawdzić

Niewielu rodziców wie, że każdy z nas, a zwłaszcza prawny opiekun dziecka może bez żadnych warunków sprawdzić, czy organizator obozu lub kolonii działa legalnie. W tym celu wystarczy wejść na stronę, gdzie istnieje oficjalna baza organizatorów wypoczynku i sprawdzić, czy są na niej dane osobowe człowieka, który oficjalnie organizuje obozy zimowe. Jeśli nazwisko i dane osobowe znajdują się pod wskazanym adresem, to jest to dla nas znak, że ta osoba ma zgodę kuratora i ministerstwa na prowadzenie kolonii lub obozu. Dodatkowo wiemy wtedy na pewno, że dany obóz jest nadzorowany przez tegoż kuratora, a także został zgłoszony straży pożarnej oraz miejscowej policji. Możemy też zwrócić się z oficjalnym zapytaniem do Ministerstwa Edukacji Narodowej lub skontaktować się z kuratorem oświaty.

Przed samym wyjazdem warto też poprosić policję, żeby sprawdziła stan techniczny pojazdu, którym jechać będą dzieci. Wielu rodziców krępuję się zadzwonić na policję i poprosić o taką kontrolę, nawet kiedy widzą, że z samym autokarem jest coś nie tak. To zupełnie niepotrzebne, gdyż policja ma obowiązek skontrolować taki pojazd, a naszym prawem i obowiązkiem, jako opiekuna jest dołożyć wszelkich starań, aby dziecko dojechało na miejsce bezpiecznie. Wezwana jednostka policji nie tylko skontroluje pojazd, ale też sprawdzi, czy kierowca posiada wszelkie niezbędne uprawienia oraz skontroluje stan jego trzeźwości.

Nigdy nie jest za późnoJak sprawdzić organizatora wyjazdu na obóz?

Jeżeli nasze dziecko pojechało już na obóz i donosi nam, że w trakcie jego trwania dochodzi do jakichkolwiek nieprawidłowości lub stan budynku, w którym mieszka nie jest taki, jak powinien być, wedle zapewnień organizatora, to możemy wysłać sygnał do Ministerstwa Edukacji Narodowej, które wyśle specjalną kontrolę na miejsce wypoczynku naszego dziecka. Kontrolerzy wnikliwie sprawdzą przebieg obozu i jeśli okażę się, że ten zagraża życiu lub zdrowiu dzieci, to po prostu przerwą wypoczynek, a my będziemy mogli domagać się zwrotu kosztów oraz odszkodowania.

Więcej informacji na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz