Jak wybrać piec do pizzy?

Pizzeria to doskonały pomysł na biznes, który wybiera coraz więcej osób chcących prowadzić własną firmę. Wśród niezbędnych elementów wyposażenia znajduje się oczywiście piec do pizzy. Jest absolutną podstawą takiego biznesu – bez niego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie pizzerii. Z uwagi jednak na wielki wybór pieców do pizzy wiele osób – zwłaszcza początkujących – może mieć ogromny problem z wybraniem odpowiedniego pieca.

Dlatego podpowiadamy czym kierować się przy wyborze i czego unikać, aby zakupiony piec do pizzy spełniał swoją rolę.

Wymiar pieca

Jednym z najważniejszych elementów, który zawsze należy wziąć pod uwagę jest wymiar pieca. Obecnie na rynku największą popularnością cieszą się piece o następujących rozmiarach:
– ok. 700×700 mm, pojemność 4 x pizza 330 mm;
– ok. 700×1050 mm, pojemność 6 x pizza 330 mm;
– ok. 1050×700 mm, pojemność 6 x pizza 330 mm;
– ok. 1050×1050 mm, pojemność 9 x pizza 330 mm.
Kiedy wiemy już, jak duży piec będzie najlepszy w naszym wypadku, trzeba zastanowić się nad tym jaką kwotę chcemy na zakup pieca przeznaczyć oraz w jaki sposób ba on być zasilany. Trzeba pamiętać, że cena pieca zawsze wpływa na jego jakość, a tym samym na smak pizzy, którą serwować będziemy naszym gościom. Dlatego na zakupie pieca nigdy nie należy oszczędzać. W przypadku pizzerii to właśnie on jest podstawą działania.

Zasilanie

Jak wybrać piec do pizzy?Jeśli chodzi o zasilanie, możemy wybierać między piecami elektrycznymi a gazowymi. W tym wypadku na wybór wpływa:
– rodzaj dostępnych przyłączy;
– wentylacja;
– środki finansowe, które można przeznaczyć na zakup pieca.
W przypadku pieców gazowych ogromne znaczenie ma bardzo dobra wentylacja lokalu. Nie można zapominać także o konieczności wykonywania regularnych przeglądów technicznych. Takie piece są jednak dużo tańsze w eksploatacji, co bez wątpienia jest ogromną zaletą. Decydując się na piec gazowy, trzeba pamiętać o tym, że wprawdzie koszta jego zakupu są mniejsze, ale później trzeba borykać się z naprawdę wysokimi cenami rachunków za energię elektryczną. Dobrze wybrany piec do pizzy zapewni naszej pizzerii prawdziwy sukces.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz