Kilka słów na temat zielonych dodatków florystycznych

Prowadzenie kwiaciarni wiąże się nie tylko z koniecznością zaopatrywania jej w kwiaty. To także konieczność zakupu zieleni dekoracyjnej, która stanowi uzupełnienie każdego bukietu.

Po jakie dodatki floryści sięgają najczęściej?

Chętnie tworzą bukiety

Floryści bardzo chętnie tworząc różnego rodzaju bukiety sięgają po liście kordyliny drzewiastej. Jest to roślina, która nie występuje w naszym kraju, jej liście sprowadza się z południowej Azji lub z Australii. Wyróżnia się miękkimi, długimi i wąskimi liśćmi. Jest kilka odmian tej rośliny, które rodzą liście w bardzo różnych kolorach.

Interesująca kompozycja

Trudno wyobrazić sobie stworzenie interesującej kompozycji bez użycia liści aspidistry. Roślina ta rośnie w Chinach, polscy floryści używają jej do wiązanek i bukietów. Ciemnozielony kolor liści pasuje do wielu kwiatów.

Piękny bukiet

Stworzenie pięknego bukietu wymaga często sięgnięcia po różne gatunki paproci. Do wykorzystywanych najczęściej należy paproć skórzasta wyróżniająca się strzelistym kształtem liści.

Wiązanki

W wiązankach częstym dodatkiem są również trawy. Wśród nich najczęściej wykorzystuje się trawę stalową i niedźwiedzią. Trawa stalowa to najczęściej spotykany dodatek w bukietach ślubnych.

Egzotyczne dekoracje

Do wiązanek i bukietów floryści chętnie wykorzystują nie tylko zieleń dekoracyjną pochodzącą z egzotycznych krajów, ale także zieleń rodzimą. Do najbardziej popularnych należą liście gerber i orzecha.

Bogaty bukiet

Kilka słów na temat zielonych dodatków florystycznychZielone dekoracyjne dodatki florystyczne czynią wiązankę bardziej bogatą. Floryści określają ją manem wypełniacza. Sięgają nie tylko po wymienione wyżej rośliny, ale chętnie sięgają po jeszcze inne dodatki. Floryści, którzy chcą przyciągnąć dużą ilość klientów wykorzystują w swoich kompozycjach także pędy skrzypu, bardzo popularną gipsówkę, pędy bambusa. Niezwykle chętnie, szczególnie do tworzenia wiązanek pogrzebowych i wieńców, wykorzystują liście palmy, a szczególnie liście sagowca.

Początkujący floryści często zapominają, że niepowtarzalny i wyjątkowy bukiet można stworzyć tylko wtedy, kiedy znajdzie się w nim także miejsce na zieleń dekoracyjną. 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz