Zielone dodatki używane przez florystów

Prowadząc kwiaciarnię musimy inwestować nie tylko w kwiaty, ale także w zielone dodatki, bez których nie można stworzyć żadnej roślinnej kompozycji, czy bukietu.

Wybór tych dodatków jest obecnie spory. Po jakie floryści sięgają najczęściej?

Liście kordyliny krzewiastej

Floryści bardzo chętnie wykorzystują liście kordyliny krzewiastej. Jest to roślina, która w stanie naturalnym rośnie w krajach tropikalnych. Naturalnym środowiskiem jej występowania są południowe rejony Azji oraz Australia. Liście tej rośliny są wąskie i stosunkowo długie, charakteryzują się dużą miękkością. Kordylina rodzi liście w bardzo wielu kolorach począwszy od ciemnozielonych, aż po czerwonobrązowe. Floryści bardzo chętnie sięgają także po liście kordyliny, które pokrywają pasy w kolorze kremowym.

Elegancka kompozycja

Trudno sobie wyobrazić zrobienie eleganckiej kompozycji kwiatowej bez liści aspidistrii. Aspidistra to roślina występująca w stanie naturalnym na terenie Chin. Wyróżnia się mocnymi i długimi liśćmi w kształcie lancy. Intensywna, głęboka i ciemna zieleń tych liści wyjątkowo podkreśla urodę zdecydowanej większości kwiatów, z których powstają bukiety.

Drobne kompozycje

Niewielkie kompozycje bardzo często tworzone są z dodatkiem liści epipremnum. Cechą charakterystyczną tych liści jest niewielki rozmiar. Ich zaletą jest sztywność oraz to, że błyszczą nawet bez konieczności stosowania nabłyszczaczy.

Ciemnozielone liście funkii

Wielu florystów chętnie tworzy kompozycje z dodatkiem ciemnozielonych liści funkii. Uroku kompozycjom z funkią dodają jasnokremowe obwódki na liściach.

Małe bukiety

Do małych bukietów wykorzystywane są liście rośliny na nazwie galax. Ojczyzną tej rośliny są Stany Zjednoczone.

Rośliny egzotyczne

Zielone dodatki używane przez florystówWymienione wyżej rośliny należą do roślin egzotycznych, ale w kompozycjach sprawdzą się także liście roślin rodzimych. W kompozycjach i bukietach sprawdzają się liście gerbery lub orzecha włoskiego. To nie wszystkie rodzaje zieleni wykorzystywanej przez florystów. Wymienione wyżej są absolutnym minimum. Żadna dobrze prosperująca kwiaciarnia nie może zrezygnować z ich zakupu. Jeśli zależy nam na tym, aby wyróżnić się spośród innych kwiaciarni postawić dodatkowo na inne liście.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz