Zielone dodatki florystyczne

Dobra kwiaciarnia musi zainwestować nie tylko w kwiaty, ale również zielone dodatki florystyczne. Stanowią one absolutną podstawę wszystkich bukietów oraz kompozycji roślinnych. Ich wybór jest obecnie naprawdę bardzo duży.

Czego w kwiaciarni nie może zabraknąć?

Kordylina krzewista

Do liści wykorzystywanych przez florystów naprawdę często zalicza się między innymi kordylinę krzewiastą. To roślina, która naturalnie spotykana jest na obszarach tropikalnych. Rośnie przede wszystkim w Australii oraz południowych rejonach Azji. Liście kordyliny są długie, stosunkowo wąskie, a jednocześnie dość miękkie. Warto pamiętać, że występują w różnych kolorach. Mogą mieć barwę ciemnozieloną, a nawet czerwonobrązową. Hitem są odmiany pokryte kremowymi pasami.

Aspidistra

Inną rośliną, bez której trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie kwiaciarni jest aspidistra. Ta roślina pochodzi z Chin. Ma liście długie i mocne. Mają one lancetowaty kształt. Ich kolor to intensywna, ciemna, głęboka zieleń, która pięknie podkreśla urodę większości kwiatów.

Liście funkii

W wielu kwiaciarniach chętnie sięga się również po liście funkii. Mają one kolor ciemnozielony. Na ich krawędziach dostrzec można natomiast jasnokremowe obwódki, które dodają im uroku.

Liście epipremnum

Do niewielkich kompozycji idealnie nadają się liście epipremnum, które mają niewielkie rozmiary. Są sztywne, a ich niewątpliwą zaletą jest to, że pięknie błyszczą bez stosowania środków nabłyszczających.

Liście galaxu

Tworząc małe bukiety, warto sięgnąć po liście galaxu. Jest to roślina wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych.

Liście orzecha

Miłośnicy polskiej flory mogą z powodzeniem postawić na liście orzecha, a nawet gerbery. Sprawdzają się one w bukietach i kompozycjach roślinnych po prostu świetnie.

Szeroki wybór

Zielone dodatki florystyczneWybór zieleni florystycznej jest oczywiście dużo większy. To, co zaprezentowaliśmy powyżej to absolutna podstawa, której nie może zabraknąć w dobrze prowadzonej kwiaciarni, dla której liczy się klient i jego zadowolenie. Kiedy jednak kwiaciarnia ma się wyróżniać wśród konkurencji, sięgnąć trzeba również po inne rośliny, na przykład liście palmy, które doskonale nadają się do tworzenia dużych bukietów.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz