Kilka słów o energetyce solarnej

Zależy Ci na środowisku i jednocześnie chciałbyś obniżyć rachunki za prąd? Jeśli tak, z pewnością zainteresuje Cię temat energetyki solarnej. Energetyka solarna polega na pobieraniu energii słonecznej, a następnie – przekształcaniu jej w energię elektryczną.

Potrzebne jest do tego jedynie słońce oraz technologia półprzewodnikowa. Własna instalacja elektryczna błyskawicznie spowoduje obniżenie Twoich rachunków za prąd i – co więcej – pozwoli Ci zarobić na sprzedaży nadwyżki prądu, którego w danym momencie w ogóle nie potrzebujesz.

Energetyka solarna

Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz uniezależnić się od jakiejkolwiek sieci energetycznej. Jak mówią specjaliści, inwestycja może się zwrócić już po kilku latach. Oprócz oszczędności, ważny jest również czynnik proekologiczny: systemy PV nie powodują emisji szkodliwych związków chemicznych do atmosfery. Ważną zaletą takich instalacji jest brak elementów ruchomych, dzięki czemu się one nie psują, nie wymagają konserwacji i przeglądów. Bardzo istotnym elementem instalacji są panele fotowoltaiczne, jednak ich wybór w sklepach może przyprawić nas o zawrót głowy.

Panele stacjonarne

Można je podzielić według różnych kryteriów, np. w zależności od położenia, możemy wyróżnić panele stacjonarne oraz nadążne. Panele stacjonarne są mocowane do dachów lub ścian budynków, natomiast nadążne – zazwyczaj na ziemi. Zanim zdecydujesz się na zakup paneli, możesz sprawdzić, czy mają one właściwe certyfikaty oraz porównać ze sobą ich sprawność, o jakiej zapewniają ich producenci. Bateria będą nam służyły przez wiele lat, są bowiem odporne na różne warunki atmosferyczne oraz czynniki mechaniczne. Jeśli jesteś zainteresowany montażem takiej instalacji, możesz starać się o dofinansowanie – jest to tym bardziej atrakcyjne, że niektóre programy gwarantują nawet pokrycie 40% kosztów lub też otrzymanie specjalnego kredytu. Przy wyborze właściwych paneli fotowoltaicznych może Ci pomóc doświadczony specjalista. Więcej informacji o instalacjach fotowoltaicznych, bateriach, montażu itd., znajdziesz na naszej stronie.

Dowiedz się więcej na: www.hewalex.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz