Kostka granitowa – jak wybrać najlepszą?

Kostka granitowa jest bardzo popularnym sposobem na ładne i praktyczne udekorowanie każdego ogrodu. Dlatego też decyduje się na nią wielu ludzi – wykładając nią tarasy, wytyczając alejki prowadzące do grilla, altanki, oczka wodnego, albo po prostu budując z niej ścieżkę prowadzącą od bramki do domu, czy też podjazd od bramy do garażu.

Kostka granitowa świetnie się prezentuje – można z niej układać wspaniałe mozaiki. Jak jednak wybrać najlepszą dla siebie?

 

Dopasuj kostkę do otoczenia

 

Kto jest naprawdę zainteresowany tematem, wie już, że można zdecydować się na różne rodzaje kostek granitowych. Po pierwsze, wybierzmy zatem właściwy kolor. Do wyboru jest szary, czarny, czerwony, rudy, szaro-rudy, a w niektórych miejscach nawet zielony. W związku z tym nie wybierajmy barwy pod wpływem impulsu, a oceńmy uważnym okiem jaki kolor kostki będzie najbardziej odpowiedni do już istniejącego otoczenia. Idealnie wygląda kostka dopasowana do barwy dachu, a przede wszystkim dobrze komponująca się z już istniejącym ogrodzeniem. W większości ludzie decydują się teraz na ogrodzenie z metalowymi przęsłami, połączonymi murowanymi słupkami. Słupki mogą być również granitowe – a wówczas razem z alejkami i podjazdem będą tworzyć idealną, zgraną całość. Dlatego też powinny do siebie pasować i być jednakiego rodzaju.

Kostka mimo wszystko powinna się wyróżniać, łagodnie wtapiając w tło, ale na pewno nie powinna zupełnie w nim ginąć. Dlatego też rzadko kto decyduje się na zielony granit.

 

Wybierz właściwy rozmiar

 


Producent kostki granitowej zapewnia swoim klientom nie tylko możliwość wyboru koloru granitu, lecz także i jego wielkości. To ważne, ponieważ kostka przeznaczona w różne miejsca powinna mieć różną wielkość. Na pewno te większe kawałki powinny trafić na podjazd i wszystkie inne miejsca, które są zagrożone sporym obciążeniem. Wtedy mamy pewność, że kostka będzie trwała. Mniejsze wielkości mogą trafić na przykład na alejkę ogrodową, albo na taras. 
Dostępne u producenta kostki granitowej wielkości to: mozaika 4/6 cm, 6/8 cm, 8/10 cm, 15/17 cm. Jako klienci mamy też możliwość zadecydowania o charakterze brzegów – czy powinny być ostre, czy zaokrąglone. Te drugie noszą nazwę kostki otaczanej (otoczonej, obtaczanej). Dzięki temu przypominają bardzo starobruk, ponieważ są celowo postarzane.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz