Rewolucja technologiczna w szkołach

Rewolucja technologiczna w szkołachOstatnie lata w szkołach to ciągłe zmiany i ciągłe rewolucje – zarówno na stopie stricte edukacyjnej jak i na stopie działania tych placówek. Czasy wytartych tablic oraz nauczycieli z drewnianymi wskaźnikami oraz mapami na pół ściany coraz częściej odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmuje wyspecjalizowany sprzęt. Wyposażenie szkół w ostatnich latach coraz bardziej się powiększa, dziś prawie każda szkoła posiada rzutnik czy salę informatyczną, co dekadę temu było rzeczą wręcz nie do uwierzenia.

Rewolucja dosięgnęła każdej dziedziny – zarówno tej, która dotyczy przekazywania wiedzy uczniom jak i tej, której dotyczy przekazywania rodzicom informacji o postępach ich pociech. Dawne dzienniki lekcyjne, papierowe, które były niemalże insygnium władzy nauczyciela spotkać można coraz rzadziej w szkolnych klasach, zaś coraz częściej postępy naszej pociechy obserwować możemy na monitorze LCD we własnym domu, o każdej porze.

Wyposażenie szkół

Szkoły zostają wyposażone w coraz lepszy sprzęt, a wszechogarniająca technika coraz większym przebojem wdziera się w szkolne mury i wydaje się, że już za kilka lat nastąpi również spora rewolucja w zakresie notowania przez uczniów własnych zapisków. Tablety, laptopy, multimedialne narzędzia, które wydają się być dla niektórych złem koniecznym, stanowią już właściwie obowiązkowy element zaopatrzenia szkół.

Elektroniczny dziennik

Przecież elektroniczne dzienniki lekcyjne kilka lat temu były zaledwie w sferze marzeń, dziś korzysta z tego już coraz więcej szkół, zwłaszcza tych średnich, nie wspominając o uczelniach, które wszystkie korzystają z zaawansowanych systemów informatycznych, które przekazują studentowi wszystkie istotne informacje i jest niemal pewne, że wkrótce takich udogodnień doczekają się również licealiści. Świat idzie do przodu, szkoły razem z nim, nie ma w tym nic złego czy dziwnego. Naturalna kolej rzeczy nakazuje nam ciągłe parcie do przodu oraz wprowadzania ciągłych udoskonaleń obecnych rozwiązań. Szkoły nie są tutaj wyjątkiem.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz