Zarabianie na polskich nieruchomościach

Zarabianie na polskich nieruchomościachPolski sektor budowlany i deweloperski nie przeżywał aż tak ciężkich chwil w ostatnich latach, jak miało to miejsce na rynkach globalnych. Nawet największe międzynarodowe banki specjalizujące się w kredytach inwestycyjnych dla deweloperów lub banki komercyjne sprzedające masowo kredyty hipoteczne – miewały ogromne problemy, łącznie z wizją bankructwa w ostatniej dekadzie.

Przełamanie zastoju w budownictwie mieszkaniowym

W Polsce na pewno również spadł popyt, wzrosło bezrobocie i zadłużenie gospodarstw domowych, więc mieszkania rynek pierwotny Wrocław czy Poznań także nie sprzedawały się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Niezbędne było przeprojektowanie swoich planów biznesowych i praktycznie każdy developer Wrocław w tamtym niełatwym okresie recesji zdecydował się na wstrzymanie większości projektów budowlanych. Bez szans na sprzedanie nowych mieszkań i uzyskanie odpowiedniej ceny za bardzo duże i luksusowe apartamenty, budowanie takich nowoczesnych osiedli i budynków po prostu mijało się z celem. Większość osób zainteresowanych w ten biznes w Polsce podejmowało więc dekadę temu decyzje o wstrzymaniu się z wielkimi inwestycjami i przeczekaniu  tego fatalnego okresu aż do momentu wyraźnej poprawy sytuacji ekonomicznej całego rynku, oraz poszczególnych gospodarstw domowych.

Gwałtowny wzrost sprzedaży mieszkań we Wrocławiu

Dzisiaj można już z całą pewnością stwierdzić, że jest to bardzo słuszne postępowania, albowiem dzisiaj ponownie sprzedaż mieszkań we Wrocławiu jak i całej Polsce bardzo szybko rośnie. Zasługa w tym nie tylko rządowego programu zaprojektowanego tylko i wyłącznie po to, aby dopłacać do kredytów hipotecznych młodych rodzin i przez to zwiększyć gotowość banków komercyjnych do finansowania kredytów hipotecznych. Bardzo ważny jest tutaj jednak także spadek bezrobocia i zadłużenia gospodarstw domowych – ludzie zarabiają coraz więcej, a nie muszą już tak sporo wydawać na swoje zadłużenie, więc cele mieszkaniowe ponownie stają się dla wielu rodzin absolutnym priorytetem. To daje niesamowity impuls biznesowy i ekonomiczny dla całej branży budowlanej czy pośredniczącej w obrocie nieruchomościami, do aktywniejszego poszukiwania nabywców, gdyż na pewno nie brakuje ich na rynku.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz