Farbowanie włosów – najbardziej popularna usługa fryzjerska

Zmiana naturalnego koloru włosów to jedna z najbardziej podstawowych usług, które świadczą zakłady fryzjerskie. Dobry zakład fryzjerski musi więc wykonywać farbowanie włosów. Jakie są dzisiaj najbardziej popularne techniki pozwalające na zmianę naturalnego koloru włosów?

Po raz pierwszy zaczęto farbować włosy pod koniec XIX wieku. Od tego czasu techniki farbowania mocno się zmieniły. Na początku włosy jedynie rozjaśniano. Dzisiaj technik jest o wiele więcej, a każda z nich pozwala osiągnąć inny efekt.

Klasyczne farbowanie

Jest to technika stosowana wyjątkowo często. Dzięki tej metodzie farbowania można zmienić naturalny kolor włosów bardzo radykalnie, a do tego będzie to efekt trwały. Technika ta najlepiej nadaje się do zmiany koloru na siwych włosach.

Ombre

To technika znana już od kilku sezonów. Włosy są rozjaśniane od ich nasady aż po końce. Na końcach pas nakłada się najjaśniejszą tonację farby.

Baleyage

Przed kilku laty był to bardzo modny sposób zmiany koloru włosów. Tendencja ta utrzymuje się także i dzisiaj. Wybierając baleyage rozjaśniane zostaną tylko niektóre pasma. Technika ta wymaga użycia farb, które są bardzo mocno zbliżone do naturalnego odcienia włosów klientki/klienta. Pasma włosów, które się rozjaśnia powinny być bardzo cienkie. Im są one bardziej delikatne, tym efekt jest bardziej zadowalający. Włosy nabierają blasku i objętości. Jest to technika, która idealnie sprawdza się na jasnych włosach.

Sunlight

Zdecydowanie najlepsza technika koloryzacji w przypadku ciemnych włosów. Technika ta polega na rozjaśnianiu niektórych tylko pasm, końcówek i brzegów włosów.

Flamboyage

Farbowanie włosów – najbardziej popularna usługa fryzjerskaDzięki technice można uzyskać efekt wielowymiarowego i bardzo głębokiego koloru. Wielką sztuką jest już sam wybór odcieni farb, które będą nakładane na pasma włosów. Ich nakładanie wymaga bardzo dużej precyzji. Nie może być ona nakładana na poszczególne pasma. Fryzjer posługuje się w tym przypadku specjalną taśmą, na którą nakleja kosmyki włosów. Dopiero tak przygotowane włosy zostają pokryte wybranymi odcieniami farby.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz