Techniki stosowane w bukieciarstwie

Techniki stosowane w bukieciarstwieZanim zdecydujesz się otworzyć własną kwiaciarnię, musisz poznać techniki stosowane przy układaniu wiązanek i innych rodzajów kompozycji roślinnych. Jakie techniki powinniśmy poznać otwierając kwiaciarnię?

Skręcanie

Technika ta zaliczana jest do najbardziej podstawowych. Jest szczególnie przydatna przy tworzeniu ślubnych bukietów i przypinek do butonierek. Stosuje się ją również przy dekorowaniu prezentów. Stosując tę technikę należy owinąć drutem łodygę kwiatu, który został wybrany, jako podstawa przyszłej kompozycji. Następnie do podstawowego kwiatu dodaje się kolejne kwiaty. Och łodygi także owija się drutem. Miejsce łączeni poszczególnych kwiatów mocno się skręca, a zbędny kawałek drutu odcina. Drut nie może być widoczny, dlatego na wyposażeniu kwiaciarni musi się znaleźć zielona taśma florystyczną, która skryje drut.

Drutowanie

To także podstawowa technika stosowana bardzo często. W tym przypadku drut służy do wzmocnienia kwiatów o bardzo ciężkich kwiatostanach, jak też do wzmocnienia łodyg delikatnych kwiatów. Bardzo często technikę drutowania wykorzystuje się do układania bukietów ślubnych typu kaskada. Drut zastępuje w tym przypadku łodygi kwiatów, dzięki czemu wiązanka jest lżejsza. Technika drutowania jest niezbędna, kiedy tworzy się kompozycje w kwiatów o bardzo krótkich łodygach. Drutem można je wydłużyć.

Wiązanie w pęczki

Technika zaliczana jest do bardzo popularnych wśród bukieciarzy. Kompozycja układana z wykorzystaniem tej techniki może zostać ustawiona na każdej płaskiej powierzchni. Zaczynając układanie wybiera się jeden kwiat, który będzie stanowił podstawę kompozycji, a następnie dokłada się do niego kolejne. Łodygi dokładanych kwiatów powinny krzyżować się z łodygą pierwszego w tym samym miejscu. Po wykorzystaniu wszystkich kwiatów dokłada się jeszcze liście, a na koniec całość mocno związuje.

Układanie w gąbce

Gąbka florystyczna służy głównie do układania kompozycji z kwiatów ciętych w koszach i ozdobnych naczyniach. Gąbka może mieć różne kształty, najbardziej popularna jest prostokątna.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz