Jak motywować pracowników?

Jak motywować pracowników?

Wielu pracodawców skarży się, że pracownikom brakuje motywacji do pracy. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele.

W związku z tym pojawia się pytanie: jak motywować pracowników do lepszej pracy?

Motywowanie pracowników – sposoby

W zarządzaniu zespołem pracowników motywowanie do pracy jest zadaniem o tyle ważnym jak i trudnym. Sama dobrze płatna praca to często zbyt mało, aby pracownik miał zapał do pracy i czuł się emocjonalnie związany z firmą. Pracownicy powinni czuć się doceniani przez pracodawcę. Ale skuteczną formą motywacji są także dobre relacje ze współpracownikami i przełożonymi oraz różnego rodzaju premie i benefity. Te ostanie sposoby motywowania pracowników są najbardziej skuteczne pod warunkiem jednak, że zostaną w nich uwzględnione indywidualne preferencje pracowników. Rodzinny bilet do kina raczej nie usatysfakcjonuje singla. Tak samo karnet na siłownię nie sprawi przyjemności osobie, która jest molem książkowym. Pracownikom można zaproponować możliwość skorzystania z dopłat do posiłków czy zaproponować interesujące zajęcia integracyjne po pracy. Niektóre firmy posuwają się jeszcze dalej i proponują pracownikom zorganizowanie opieki nad dziećmi.

Motywacja pracowników: jakie daje korzyści?

Motywowanie pracowników z pomocą dodatkowych świadczeń przynosi ogromne korzyści firmom. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą skutecznie zatrzymać w firmie osoby już zatrudnione, ale także przyciągnąć nowych i to wysoko wykwalifikowanych pracowników. Kupony lunchowe, kart sportowe lub sportowe i kulturalne, opieka medyczna i stomatologiczna to benefity nie tylko bardzo skuteczne, ale także wyjątkowo docenianie przez pracowników.
Pakiety świadczeń pozapłacowych to jedna z najbardziej skutecznych metod na zatrzymanie pracowników i zmotywowanie ich do lepszej pracy. To także atut, który ułatwia rekrutację nowych pracowników. Benefity to narzędzie, które wykorzystuje coraz więcej firm z różnych sektorów i branż. Dzięki świadczeniom pozapłacowym pracownicy czują się bardziej doceniani przez pracodawcę.

Przeczytaj też:

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz