Jak możemy pomóc sobie uchronić się przed kamieniem nazębnym lub ograniczyć jego ilość?

Jak możemy pomóc sobie uchronić się przed kamieniem nazębnym lub ograniczyć jego ilość?  Kamień nazębny to problem, który dotyczy coraz to szerszego grona osób. Okazuje się, że z usług stomatologicznych korzystamy coraz częściej. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ należy wykorzystywać możliwości oferowane przez rynek. Jest to bardzo ważna kwestią, o której nie powinniśmy zapominać.

Miejmy na uwadze fakt, że spożywane jedzenie ma zdolności do zabarwiania naszych zębów, co dodatkowo sprzyja powstawaniu kamienia nazębnego. Warto jest wiedzieć o tym, że to wystarczy to m.in. kawy, herbaty, czerwonego wina czy owoców o ciemnej skórce – jeżyn, borówek, wiśni. Można jednak zwrócić szczególną uwagę na produkty, które nie barwią zębów.

Mycie zębów po każdym posiłku

Ważne jest czyszczenie zębów po posiłkach. Bardzo ważne jest, aby nabrać w sobie nawyk mycia zębów po każdym posiłku – warto jest pamiętać także o oczyszczeniu języka i przestrzeni międzyzębowej. Pamiętajmy również o tym, że mycie zębów po zjedzeniu kwaśnych potraw czy owoców staje się koniecznością. W żaden sposób nie należy bagatelizować tego wobec czego postarajmy się zdawać sobie sprawę z tego faktu. Zawarte w nich kwasy powodują nadtrawienie szkliwa zębów, czyli ich częściowe rozpuszczenie. Tarcie wówczas zębów szczoteczką może powodować utratę szkliwa.

Mycie zębów po jedzeniu kwaśnych produktów

Ponadto po zjedzeniu kwaśnych rzeczy konieczne staje się umycie zęby najwcześniej po 30 minutach Jeśli masz w planach rzucić palenie, może przekona Cię fakt, że u palaczy kamień nazębny powstaje znacznie szybciej aniżeli u osób nie palących. Pamiętajmy również o tym, że zęby osób niepalących są też znacznie jaśniejsze. Brak kamienia nazębnego to brak wielu problemów z uzębieniem. I piękny uśmiech! Warto jest więc podjąć działania, które będą zmierzać do tego – jest to bardzo ważną kwestią wobec czego nie zapominajmy o nie ani na moment. Wiele cennych informacji w temacie będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych, na których znajdują się potrzebne wskazówki.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz