Jak pielęgnować wrażliwe zęby? 

Jak pielęgnować wrażliwe zęby?  Odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Żadnego z jej elementów nie należy pomijać wobec czego konieczne staje się zadbanie o odpowiednią ochronę.

Pamiętaj, że podczas mycia zębów konieczne staje się korzystanie ze szczoteczki z miękkim włosiem i używanie jej delikatnie. Nie bez znaczenia pozostaje również używanie płynów i past z fluorem, które dodatkowo zmniejszają nadwrażliwość zębów. Miej również na uwadze fakt, by zęby myć pastą o niskim poziomie ścieralności, co dodatkowo będzie mogło zapobiegać nadmiernemu ścieraniu zębiny podczas szczotkowania.

Palenie papierosów

Zdecydowanie powinieneś zrezygnować z palenia papierosów, ponieważ czynność ta sprzyja pojawianiu się stanów zapalnych dziąseł. Dodatkowo nie należy obgryzać paznokcie, długopisy czy innych twarde przedmioty, gdyż sprzyja to z kolei pękaniu szkliwa. Nie sprzyjają również zimne napoje, które najlepiej jest pić przez słomkę. Bardzo ważne jest również, abyś unikał wrzących i mrożonych dań . Pamiętaj, że produkty takie jak cytrusy, mięso, napoje gazowane i słodycze powodują wzrost kwasowości śliny i demineralizację szkliwa. Jeżeli wyżej wymienione wskazówki nie będą dla Ciebie wystarczająco skuteczne to zdecydowanie powinieneś zgłosić się do stomatologa. Pomocna wtedy może okazać się fluoryzacja czyli pokrycie zębów fluorem, które przynosi ulgę lub stymulacja mineralizująca, która z kolei polega na pokryciu zębów substancjami uszczelniającymi i wypełniającymi.

Zabieg skalingu

Ponadto usunięcie kamienia nazębnego podczas zabiegu skalingu pomaga nadwrażliwym zębom. Usługi stomatologiczne są w stanie zaoferować rozwiązania, które pozwolą nam cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami. Konieczne staje się umiejętne z nich korzystanie. Wiele cennych informacji w temacie możemy pozyskać ze stron internetowych, gdzie dana tematyka jest bardzo często poruszana.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz